سئو چیست؟

SEO مخفف  search engine optimizer (بهینه سازی موتورهای جستجو) است ، به عبارتی دیگر سئو  یک استراتژی بازاریابی دیجیتالی است که تمرکز آن بر حضور وب سایت شما در نتایج جستجو در موتورهای جستجو مانند Google است. از آنجا که گوگل بزرگ‌ترین موتور جستجو در دنیاست، سئو بر اساس معیارها و قوانین رتبه‌بندی گوگل انجام می‌شود. سئو را مي‌توان مجموعه‌اي از روش‌ها براي تغيير استراتژيک وب سايت‌ها دانست که براي کمک کردن به بهبود رويت و ارتباط وب سايت‌ها در نتايج جستجوي طبيعي با هدف رسيدن به رتبه‌بندي بالا، ايجاد شده‌اند.

فاکتورهای مهم SEO

فاکتورهایی که مورد بررسی الگورتیم گوگل قرار می‌گیرد، می‌تواند به دو دسته بندی کلی تقسیم شود. این الگورتیم است که مشخص می‌کند رتبه‌ی شما در نتایج جستجو چه میزان خواهد بود:

  • سئو درون صفحه: در این بخش تمام عامل‌های موثر در سئو مربوط به المان‌های موجود در داخل وب سایت شما می‌شوند. که شامل ساختار فنی (کیفیت کدنویسی)، محتوای نوشتاری و دیداری و کاربر پسند بودن وب سایت شما می‌شوند. به عبارتی دیگر هر گونه تغييري را که شما در محتويات سايت خود ايجاد مي‌نماييد در نتايج جستجو تاثير گذار خواهد بود.
  • سئو خارج از صفحه: تمام استراتژی های جستجوگر خارج از صفحه وب سایت شما اتفاق می افتد. این استراتژی ها مربوط به مواردی همانند لینک‌های وب سایت‌های دیگر به شما، شبکه‌های اجتماعی و دیگر فعالیت‌های بازاریابی می‌شود.

هر دو سئو درون صفحه ای و خارج از صفحه قصد دارند سایت شما را برای کاربران و موتورهای جستجو قابل اعتماد تر جلوه دهند و باعث می شوند تا رتبه‌ی بالاتری در گوگل پیدا کنید.

چرا به نحوه عملکرد SEO اهمیت می دهیم؟

اینترنت واقعاً دنیا را در نوک انگشتان ما قرار داده است. ما معمولاً تنها چند کلیک از هر اطلاعاتی که بخواهیم فاصله داریم. وقتی به دنبال اطلاعات ، خدمات ، محصولات و … هستیم ، به صورت آنلاین جستجو می کنیم و در اکثر مواقع تنها بر روی چند نتیجه ی اول که گوگل به ما پیشنهاد می دهد کلیک می کنیم. پس بسیار مهم است که شما رتبه ی بالاتری داشته باشید.

البته امروزه نحوه کار موتورهای جستجو کمی پیچیده شده است. امروزه موتورهای جستجو بیش از ۲۰۰ عامل مختلف را برای تولید نتایج جستجو به کار می برند ، این بدان معناست که بسیاری از عناصر مختلف بر قرارگیری شما در نتایج جستجو تأثیر می گذارند. بنابر این سئو فرآيند ساده‌اي نيست که به راحتي پياده‌سازي شود و نيازمند دانش زياد، علم پيش زمينه‌اي و صبر است از اين رو مهندسين سئو مي‌بايست مهم‌ترين اين معيار‌ها را جهت پياده‌سازي موفق سئو بدانند و می بایست اطلاعات خود را همیشه بروز نگه دارند.

ارتقاء سئو سایت خود را به ما بسپارید

تیم ایدبال با داشتن تیمی مجرب در زمینه سئو آماده است تا با بکارگیری دانش و تجربیات خود برای بالا بردن رنکینگ سایتتان به شما یاری رساند. برخی از کارهایی که در بخش سئو انجام می دهیم به شرح زیر است : 

بکارگیری کلمات کلیدی ارزشمند

منظور از کلمات کلیدی همان عباراتی است که کاربران در موتورهای جستجو سرچ می کنند. اولین گام در سئو شناسایی کلمات کلیدیِ هدف برای وب سایت است.

لینک سازی داخلی

استفاده از لینک های داخلی علاوه بر اینکه حرکت کاربران در سایت را هدفمند و بهینه می کند، در درک ارتباط محتوا و صفحات نیز توسط ربات های گوگل نقش بسزایی دارد.

طراحی سایت بر اساس اصول سئو

برای نتیجه گیری بهتر در سئو سایت بهتر است از همان ابتدای کار و در مرحله ی طراحی سایت ، اصول سئو را بر روی سایت خود پیاده کرده و آن را بر اساس الگوریتم های موتور های جستجو طراحی و پیاده سازی کنیم

بهینه سازی سرعت سایت

هر قدر سرعت فراخوانی صفحات یک وب سایت بالاتر باشد در فاکتور زمان لود سایت، کاربران آن سایت راضی تر بوده و این موضوع در دراز مدت موجب بهبود سئو می شود.

تدوین استراتژی محتوایی

محتوای وب سایت یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار در بهینه سازی و سئو می‎باشد. به هر میزان که محتوای سایت جذابتر و باکیفیت تر باشد، رتبه بهتری نصیب وب سایت می‎شود.

فعالیت در شبکه های اجتماعی

یکی از راه‎های ارتقا سئو استفاده از شبکه‌ها‎ی اجتماعی است. اگر چه فعالیت در شبکه‌ها‎ی اجتماعی بطور مستقیم موجب سئو نمی‎شود، اما به شکل غیر مستقیم روش مناسبی برای ارتقا سئو به شمار می‎رود