10 دلیل برای استفاده از استراتژی دیجیتال مارکتینگ

امروزه برای وارد شدن به دنیای دیجیتال مارکتینگ نیاز به استراتژی بازاریابی دارید و ما در این مقاله میخواهیم با 10 دلیل که در بازاریابی دیجیتال اهمیت بسیار بالایی دارد آشنا شویم

اهمیت ایجاد و استفاده از برنامه بازاریابی دیجیتالی

اگر بخواهید یک استراتژی بازاریابی دیجیتال تهیه کنید ، از کجا شروع کنید؟ هنوز هم این سوال یک چالش رایج است. زیرا بسیاری از مشاغل می دانند کانال های دیجیتال و تلفن همراه امروزه برای دستیابی و حفظ مشتریان چقدر مهم هستند. با این حال آنها برنامه ای یکپارچه برای رشد و درگیر کردن مخاطبان خود ندارند. اگر مشاغل شما برنامه ای نداشته باشد ، از ده مشکلی که در این مقاله برجسته می کنم رنج می برید و رقبا را که دیجیتالی تر هستند از دست می دهید.

بر اساس 10 علت زیر، شما به استراتژی دیجیتال مارکتینگ نیاز دارید:

 

1- شما به جهت گیری نیاز دارید.

ما می دانیم که شرکت های بدون استراتژی دیجیتال از نظر دستیابی به مشتریان جدید یا ایجاد روابط عمیق تر با سرمایه های موجود ، هدف استراتژیکی روشنی ندارند. و اگر بر اساس اهداف بازاریابی دیجیتالی اهدافی ندارید ، احتمالاً منابع کافی را برای رسیدن به اهداف قرار نمی دهید و از طریق تجزیه و تحلیل ارزیابی نمی کنید.

2- مخاطبان آنلاین یا سهم بازار خود را نمی شناسید.

اگر این مسئله را تحقیق نکرده باشید ممکن است تقاضای مشتری برای خدمات آنلاین دست کم گرفته شود ، و یا مهمتر از آن ، شما بازار آنلاین خود را درک نمیکنید. پویایی با کانالهای سنتی متفاوت خواهد بود و دارای انواع مختلفی از مشخصات مشتری و رفتار مشتری ، رقبا و گزاره ها است. ابزارهای بسیار خوبی وجود دارد که می توانیم سطح تقاضای مشتری را دریابیم ، توصیه می کنیم با استفاده از برنامه ریز کلمات کلیدی، یک تجزیه و تحلیل و جستجو انجام دهید تا بتوانید مخاطبین آنلاین خود را ارزیابی کنید.

3- رقبای موجود و مبتدی سهم بازار را به دست می آورند

اگر شما منابع کافی را به بازاریابی دیجیتال اختصاص نمی دهید یا از یک روش و استراتژی های مشخص استفاده نمی کنید ، رقبای شما ناهار دیجیتالی شما را می خورند!

4- شما ارزش یابی آنلاین قدرتمند انجام ندادید.

شما باید با توجه به هدفتان یک ارزش یابی قدرتمند با توجه به مشتریهای آنلاین انجام دهید و این امر به شما کمک می کند تا سرویس آنلاین خود را طوری انتخاب کنید که در ترغیب مشتریان فعلی و جدید به مشارکت، موفق و متمایز باشید. تدوین استراتژی بازاریابی رقابتی برای بسیاری از سازمانها مهم است زیرا محتوا چیزی است که مخاطبان شما ، از طریق کانالهای مختلف مانند جستجوگرها ، شبکه های اجتماعی و سایت با آن درگیر می شوند.

5- شما مشتریان آنلاین خود را به اندازه کافی خوب نمی شناسید

غالباً گفته می شود که دیجیتال "قابل اندازه گیری ترین رسانه تا کنون" است. اما Google Analytics و موارد مشابه فقط بازدیدهایی را به شما نشان می دهد ، نه احساس بازدیدکنندگان و یا آنچه که فکر می کنند. برای شناسایی نقاط ضعف خود باید از اشکال دیگر ابزارهای بازخورد کاربر وب سایت استفاده کنید و سپس به آنها رسیدگی کنید.

6- شما یکپارچه نیستید

همه موافق هستند که رسانه های دیجیتالی در هنگام ادغام در رسانه های سنتی و کانال های پاسخگویی بهتر کار می کنند. ما همیشه توصیه می کنیم استراتژی یکپارچه ای از بازاریابی دیجیتالی را تهیه کنید و پس از آن فعالیت های بازاریابی دیجیتالی بخشی از برنامه همیشگی بازاریابی شما و بخشی از تجارت شما خواهد بود.

7- دنیای دیجیتال با توجه به اهمیت آن ، مورد توجه شما نبوده است.

منابع کافی به برنامه ریزی و اجرای بازاریابی الکترونیکی اختصاص داده نمی شود و احتمالاً عدم وجود تخصص ویژه در بازاریابی الکترونیکی وجود دارد که پاسخگویی به تهدیدات رقابتی را بطور موثر دشوار می کند.

8- شما از طریق کپی کردن روش قدیمی پول و وقت خود را تلف می کنید

حتی اگر منابع کافی هم داشته باشید ممکن است هدر رود. این امر به ویژه در شرکت های بزرگتر که قسمتهای مختلفی دارد دیده می شود که نیاز به برنامه ریزی و سازمان دهی است.

9- شما به اندازه کافی چابک نبودید که بتوانید پیشرفت کنید یا به جلو ادامه دهید

اگر به برندهای برتر آنلاین مانند Amazon ، Dell ، Google ، Tesco ، Zappos نگاهی بیندازید ، همه آنها پویا هستند. رویکردهای جدیدی را برای به دست آوردن یا حفظ مخاطبان آنلاین خود امتحان می کنند.

10- شما در حال بهینه سازی نیستید

هر شرکتی که دارای وب سایت باشد دارای تجزیه و تحلیل خواهد بود ، اما بسیاری از مدیران ارشد اطمینان حاصل نمی کنند که تیم هایشان زمان بررسی و اقدام به آنها را داشته باشند. درصورتی که یک استراتژی به شما این امکان را می دهد که اصول را به درستی بدست آورید و می توانید پیشرفت مداوم داشته باشید. بنابراین این 10 مشکل وجود دارد که می توانید با یک استراتژی خوب و صحیح از آن جلوگیری کنید.